Україна, м. Чернівці
вул. І Приміська, 3
тел/факс (0372) 57-81-44

Система Зелений Террамеш


Система Зелений Террамеш® — це екологічна модульна система армування ґрунту, яка використовується для кріплення нестійких масивів ґрунту, схилів і укосів насипів з озелененням поверхонь. При формуванні конструкцій модулі Системи Зелений Террамеш розташовуються горизонтальними шарами. Крок армування визначається відповідно до проекту для забезпечення стійкості масиву ґрунту.

Модулі Системи Зелений Террамеш це збірні конструкції, які складаються з сітки, що виготовляється з дроту подвійного кручення, геосинтетичного або біорозкладаного полотна, зварної армопанелі і двох сталевих ребер жорсткості, форма яких відповідає необхідному куту нахилу 60-70°.

Для виготовлення основної частини модуля Системи Зелений Террамеш використовується дріт щільного оцинкування з ПВХ-покриттям. Лицьова грань зміцнюється за допомогою сталевих стрижнів з ПВХ - покриттям, які вплітаються в дріт при виробництві.

З внутрішньої сторони зовнішньої грані модуля Системи Зелений Террамеш кріпляться геосинтетичне або біорозкладане полотно, армопанель і сталеві ребра жорсткості. Геосинтетичне або біополотно укріплює ґрунт зворотної засипки і створює ідеальні умови для швидкого відновлення рослинного покриву.

У випадках, коли укріплюваний укіс стикається з проточними водами, де середня швидкість течії складає не меншого 3 м/с (береги річок), або потрібний тривалий час для відновлення рослинного покриву, рекомендується застосовувати тривимірні геомати, що не розкладаються. У всіх інших випадках (укоси, насипи і т.д.) рекомендується застосовувати кокосові або солом'яно-кокосові біомати, що розкладаються. Прикріплені до біополотна армопанелі укріплюють лицьову грань, утримуючи полотно на місці під час зборки конструкції.

Найбільш важливими характеристиками модульних Систем Зелений Террамеш є наступні: екологічність, міцність конструкції і економічність.

Міцність: міцність сітки подвійного кручення усуває ризик розривів з'єднання між армопанелью і іншими гранями системи, причому шестикутна форма осередків сітки забезпечує якнайкраще зчеплення модульної системи з ґрунтом.

Екологічність: для швидкого відновлення рослинного покриву рекомендується заповнювати ділянку ґрунту на відстані 0.65-1 м від лицьової грані родючим ґрунтом. При гідропосіві на поверхні схилу відразу після завершення будівельних робіт можлива необхідність додаткового живлення і зволоження ґрунту зворотної засипки . Разом із застосуванням інших біоінженерних технологій може використовуватися вставка вербової нарізки між окремими модулями .

Економічність: модулі Системи Зелений Террамеш заповнюються ґрунтами, що є на місці збірки, за умови, що вони відповідають необхідним інженерно-геологічним характеристикам, що значно знижує витрати на земляні роботи. Крiм того, модульна системи дозволяє заощадити час на її монтаж.
 

 

Типові розміри габіонів
Довжина (м)
Ширина (м)
Висота  (м)
Кут нахилу (°) *
Допуски
3
2
0,45;0,60
60
довжина±5%
ширина±5%
висота±

(*) можливе виготовлення інших розмірів, наприклад з кутом 70°

 

 Характеристики комірки сітки  
Тип
В (мм)
Доп. відхилення
Діаметр дроту (мм)
8×10
80
+ 16%
- 4%
2,7/3,7 (ПВХ)

 

Характеристики дроту сітки 
 Діаметр дроту (мм)
2,70
 Доп. відхилення  (±)(мм)
0,06
 Маса цинкового покриття (г/м2)
245